Vėdinimo sistema – NE ligoms ir švaistomai energijai

vėdinimo sistemaStatant šiuolaikinius gyvenamuosius ir kitos paskirties namus jau nebekyla dvejonių, reikia ar ne vėdinimo sistemos. Tačiau rinkoje tokia didelė pasiūla, be to, visada galima susivilioti nedidele kaina, kuri dažniausiai rodo, kad technologijos jau gali būti pasenusios. Todėl verčiau rinktis specialistų konsultacijas ir pagalbą. O jei namuose dar neįrengta vėdinimo sistema, reikėtų atlikti sandarumo testą ir tik tuomet imtis atitinkamų veiksmų.

Natūralus ir mechaninis patalpų vėdinimas

Pasyvūs, arba taupantys energiją namai, be abejonės, yra sandarūs, tad natūraliai nesiventiliuoja. Tačiau pasitaiko atvejų, kad nekokybiškai statant sienose atsiranda nedidelių plyšelių, pro kuriuos į patalpas skverbiasi oras ir šitaip netenkama šilumos. Senesnės statybos namuose natūrali ventiliacija vyksta per nesandarius langus, varstomas duris, orlaides ir kt. Tačiau, be abejonės, natūralus vėdinimas turi nemažai trūkumų. Itin pavojinga natūraliai namus vėdinti žiemą, kai į patalpas skverbiasi šaltas vėjas, galintis sukelti viršutinių kvėpavimo takų ir peršalimo ligas. Tačiau yra ir kita medalio pusė – nevėdinant patalpų, jose kaupiasi drėgmė, su ja – ir pelėsis, įvairūs mikroorganizmai, ligų sukėlėjai, tad bet kokiu atveju pravartu įsirengti vėdinimo sistemą. Taip pat žiemą iš patalpų lauk skverbiasi šiltas oras, tai neekonomiška ir neefektyvu. Vasarą kyla kitų problemų – į patalpas iš lauko patenka nešvarus, nefiltruotas oras, o su juo – vabzdžių, dulkių, alergenų, sukeliančių šienligę ir kitas panašias ligas.

Kuo naudingos vėdinimo sistemos?

Vėdinimo sistema iš esmės padeda išvalyti patalpų orą ir atsikratyti dulkių, ore susikaupusių kenksmingų dujų, garų, įvairių kvapų, mikroorganizmų ir kt. Per valandą vedinimo sistemai veikiant turėtų būti pakeičiama apie 40 proc. patalpų oro.

Kokių klaidų daroma renkantis vėdinimo sistemas?

Taupant, skubant ar dėl kažkokių kitų priežasčių namų projektai parengiami į juos neįtraukiant vėdinimo sistemos plano, tačiau tinkamai parengus planą sistema veiks sklandžiai, ilgai ir taupys energiją bei šilumą. Vėdinimo sistemą  montuojant be projekto, neretai padaroma klaidų, pavyzdžiui, pastatas vėdinamas per intensyviai, todėl žiemą tai atneša šilumos nuostolius, o vasarą vėsus išvalytas oras taip pat skverbiasi laukan.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *