Kokios įrangos reikia sode?

Šiandien daugybė žmonių vis dažniau gyventi keliasi toliau už miesto arba poilsiui nuo miesto šurmulio įsigyja atokesnes sodybas. Tačiau ir vienu, ir kitu atveju, atokiau nuo miesto esančios gyvenvietės dažnai turi ir tam tikrų trūkumų. Vienos dažniausių – čia nėra miesto vandentiekio ir kanalizacijos, o jų įvedimas neįmanomas, todėl pasirūpinti jomis tenka patiems gyventojams.

Džiugina tai, kad šiandien įsirengti vandens gręžinį bei nuotekų sistemą nėra sudėtinga, pasitelkiant šios srities profesionalus. Tačiau įranga, reikalinga pagrindinėms funkcijoms atlikti, tenka taip pat pasirūpinti arba bent jau išsirinkti patiems pagal savo poreikius ir galimybes. Paprastai tariant, švariam vandeniui iš gręžinio tiekti bei nuotekoms reikalinga įsigyti du vandens siurblius.

Pagal situaciją jie gali būti paviršiniai ir panardinami, o pagal paskirtį – drenažiniai, fekaliniai / nuotekų arba giluminiai. Tiek panardinami, tiek paviršiniai vandens siurbliai dar yra skirstomi į skirtingus tipus. Jie gali būti skirti ne tik vandeniui iš gręžinio ar šulinio transportuoti, tačiau ir laistymui, fontanui ar tvenkiniui, net vandens siurblys baseinui. Vandens siurbliai gali būti monoblokiniai, konsoliniai, daugiapakopiai, cirkuliaciniai ir kitokie, todėl dėl jums reikalingo įrenginio geriausia konsultuotis su pardavėju.

Labai svarbu, kad vandens siurblys atitiktų paskirtį ir maksimaliai atliktų savo funkciją bei patenkintų individualius poreikius. Galima sakyti, kad visi vandens siurbliai yra geri, tik kiekvieno poreikiai yra skirtingi. Todėl pigesnis ir mažiau našus įrenginys, kuris tinka vienišam kaimynui, netiks 5 asmenų šeimai ir panašiai.

Taigi, kaip jau supratote, vieni vandens siurbliai skirti tik švariam šaltam arba karštam vandeniui transportuoti, kiti puikiai susitvarko ir su didesnėmis priemaišomis. Pavyzdžiui, pasitelkus atitinkamą vandens siurblį, laistymui ar gyvulininkystei vandenį galima naudoti tiesiai iš šalia esančio tvenkinio.

Geras žoliapjovės pasirinkimas palengvins sodo priežiūrą

žoliapjovėsNuolat skubančioje visuomenėje ir technologijoms kasmet vis greičiau lekiant į priekį, daugelis džiaugiasi galimybę bent šiek tiek atsikvėpti gamtos kampelyje. Tai gali būti vasarnamis, sodas ar tiesiog nedidelis žemės kampelis už miesto. Taip gera po dienos darbų atsipalaiduoti prižiūrint žemę, sodinant, kvėpuojant grynu oru. Tačiau norint mėgautis gamtos malonumais, reikia nemažai padirbėti. Pirmieji pavasario darbai – žolės pjovimas. Tai svarbus ir reguliarus darbas sode, tačiau, kad jis būtų efektyvus, reikia tinkamos žoliapjovės. Šiandien gamintojai siūlo itin platų modernių žoliapjovių pasirinkimą.

  • Elektrinės. Itin modernus ir patogus naudojimui prietaisas. Dažniausiai elektrines žoliapjoves renkasi tie, kas žino, jog į sodą neužsuka dažnai, tad pjaunant žolę reikia kaip reikiant padirbėti. Ne retai tenka pjauti jau peraugusią arba sunkiai pasiekiamą žolę. Šiais atvejais puikiai tinka elektrinė žoliapjovė. Ji itin galinga, todėl be vargo nupjauna jau gerokai paaugusią ir sutvirtėjusią žolę. Be to, su šia žoliapjove lengva patrumpinti takų ir vejų kraštuose atsiradusią žolę, tarp plytelių išdygusius daigus. Tokį prietaisą itin patogu valdyti, nes jo rankena pritaikyta net ir ilgesniam pjovimui, o pjovimo aukštis patogiai reguliuojamas.
  • Akumuliatorinės. Ypač tiems žmonėms, kurių veja yra netoli kitų gyvenamųjų namų, labai aktualios tylios žoliapjovės. Akumuliatorinė žoliapjovė – būtent tokia. Sukurta naudoti mieste ji veikia itin tyliai, todėl netrukdo ne tik Jūsų namiškiams, bet ir kaimynams. Žolę galite pjauti anksti ryte ir vakare kai jau saulė nebe tokia kaitri. Be to, šie prietaisai labai lengvi, todėl jais patogu pjauti net ir didesnes žolės pievas, teritoriją aplink namus, sodo pievas. Dažniausiai būtent tokio tipo žoliapjoves naudoja miesto žolę prižiūrintys darbuotojai, kurie dirba prie įstaigų, tokių kaip mokyklos ar ligoninės.
  • Lengvosios. Dar vienas šiuolaikinis pasirinkimas miesto žmonėms ir tiems, kurie sode turi nedaug žolės ploto – lengvosios žoliapjovės. Tai nedideli prietaisai, kuriuos itin lengva laikyti ir jais naudoti. Tokio tipo žoliapjovė neapsunkina darbo, tačiau ji nėra itin galinga, todėl labiausiai tinka nedidelių plotų šienavimui. Su šiuo prietaisu sodybos priežiūra netampa sunki ir monotoniška, net dirbdami galite būti atsipalaidavę ir jaustis patogiai.