Populiarėjančios saulės elektrinės: ką reikėtų žinoti planuojant ją?

Kiekvienais metais Lietuvoje įrengiama vis daugiau saulės elektrinių. Ne tik pavieniai gyventojai, bet ir verslo atstovai vis labiau domisi šia galimybe. Šiandien saulės elektrinės montuojamos tiek privačiuose sklypuose, tiek ant parduotuvių, viešųjų įstaigų, komercinių patalpų stogų. Visgi, ką reikėtų žinoti, galvojant apie elektrinę?

Kokio galingumo elektrinę rinktis?

Pradedant galvoti apie elektrinę, pirmiausia reikės išanalizuoti Jūsų poreikį. Tai nėra taip sudėtinga, kaip gali pasirodyti. Pirmiausia, reikia sužinoti, kiek vidutiniškai elektros per metus ar mėnesį išnaudojate. Tuomet pagal tai galima pasirinkti elektrinės galingumą. Ji turėtų patenkinti Jūsų poreikį ir gal netgi pagaminti šiek tiek daugiau elektros, jeigu to pageidaujate. Labai svarbu įvertinti, kad su kiekvienais metais naudojame vis daugiau įvairių elektronikos prietaisų, atsiranda vis naujų sprendimų, todėl gali būti, kad ateityje sunaudosite dar daugiau elektros, nei sunaudojate šiandien.

Kur statyti elektrinę?

Šiandien vis dar populiariausios yra saulės elektrinės ant stogo. Tai labai universalu sprendimas, kurį galima pritaikyti ant įvairių pastatų. Ant stogo galima sumontuoti elektrinę tiek privačiuose namuose, tiek ant komercinių pastatų. Taip pat toks sprendimas pasirenkamas tuomet, kai elektrinės montuojamos ant daugiabučių. Tai taip pat vis dažniau pastebima tendencija.

Tačiau ne visi stogai gali būti tinkami elektrinės montavimui. Jeigu stogas yra per daug nuožulnus, jeigu jis nėra pakankamai tvirtas arba jį mažai apšviečia saulė, tuomet galima rinktis saulės elektrinę ant žemės. Tai taip pat labai paprasta sir patogus sprendimas. Tokią elektrinę daug paprasčiau prižiūrėti, o jeigu turite vietos, ji tikrai nepamaišys.

Jeigu visai neturite, kur įsirengti elektrinės, tai nereiškia, kad negalite tapti nepriklausomu elektros gamintoju. Lietuvoje kuriama vis daugiau saulės parkų, kurių savininku gali tapti kiekvienas. Bet kas gali išsinuomoti ar įsigyti dalį saulės parko ir prisijungti prie nepriklausomų elektros gamintojų.

Kiek kainuos elektrinė?

Saulės elektrinės kaina priklauso nuo jos galingumo, taip pat nuo pasirinktų modulių tipo ir kitų elektrinės dalių. Didelį dalį kainos sudaro ir inverteriai, kurie reikalingi kiekvienai elektrinei. Tad vidutinio galingumo elektrinė gali kainuoti nuo kelių tūkstančių. Tačiau skaičiuojama, kad per kelis metus ji turėtų atsipirkti. Be to, šiandien galima pasinaudoti valstybes parama, pagal kurią Jums gali būti skirta dalis elektrinės vertės kompensacija.

„Saulė grąža“ pirmaujanti saulės energetikos įmonė Lietuvoje

Tik atsakingai įrengtos saulės elektrinės yra patikimos, saugios ir efektyvios, todėl nusprendus įsirengti jėgainę reikia susirasti patikimą partnerį – saulės energetikos įmonę.

Kaip išsirinkti partnerį saulės elektrinės įrengimui?

Svarbus klausimas, kuris jums iškils – kaip gauti kompensaciją elektrinei? Paramą gauti tikrai verta, tuo labiau, kad valstybė tam skiria dideles sumas kiekvienais metais. Taigi, jeigu jūsų pasirinkta įmonė gali padėti teisingai užpildyti prašymą dėl kompensacijos elektrinei, tai pirmas ženklas, kad pasirinkote tinkamą partnerį.

Vėliau, gavus paramą reikės įrengti elektrinę iki nustatyto termino, taigi pasirašydami sutartį atkreipkite dėmesį ar įmonė įsipareigoja darbus užbaigti reikiamu laiku.

Saulės elektrinės turėtų būti įrengiamos profesionalų, o paskui tinkamai prižiūrimos. Taigi, saulės energetikos įmonė tik turėdama ilgametę patirtį gali imtis įvairaus sudėtingumo projektų ir įsipareigoti prižiūrėti jas įrengus. Atkreipkite dėmesį, kiek metų gyvuoja įmonė, kokie atsiliepimai apie ją „Facebook“ ir kituose socialiniuose tinkluose, ar ji įsipareigoja prižiūrėti įrenginius už tam tikrą mokestį. Svarbu, kad būtų naudojamas tinkamas, Europoje sertifikuotas inventorius su garantiniu laikotarpiu.

„Saulės grąža“ – ilgametė patirtis ir profesionalumas

Pirmaujanti Lietuvoje saulės energetikos įmonė „Saulės grąža“ atitinka visus šiuos kriterijus. Ji sėkmingai veikia daugiau nei 8 metus, per šį laiką yra įgyvendinusi virš 800 įvairaus sudėtingumo projektų Lietuvoje ir užsienyje. Bendra įmonės įrengtų saulės elektrinių galia siekia 25 MW. Įmonė ir jos vadovas Tomas Šimanauskas turi aukštą kredito reitingą, o tai reiškia, kad sėkmingai vykdomi visi finansiniai įsipareigojimai. Saulės elektrinės montuojamos, naudojant aukštos kokybės įrangą, darbams suteikiama 30 metų garantija, o įrangai 30 metų.

„Saulės grąža“ specialistai vykdo ir individualius projektus, ir verslo. Neseniai buvo įrengta galinga UAB „Biržų duonos“ saulės jėgainė. Elektrinėje pritaikytos naujausios technologijos, kurios leidžia jėgainės saulės moduliams judėti kartu su saule horizonte. Moduliai tokiu būdu sugeria daugiau saulės šviesos ir energijos, todėl jie net 35 % efektyvesni nei įprasti nejudantys. Šį unikalų ir sumanų sprendimą įgyvendino patyrusi „Saulės grąža“ komanda. Ji padės įsirengti saulės elektrinę ir jums.

Saulės elektrinės 10 kW – pamirškite išlaidas už elektros energiją!

saulės elektrinėSaulės elektrinės, už kurias galima gauti paramą iš APVA (Aplinkos projektų valdymo agentūros) dydis gali būti nuo 1 iki 30 kW galios. Vidutiniškai namų ūkiui reikėtų 4-5 kW saulės jėgainės.

10 kW galingumo saulės elektrinė padės ženkliai sutaupyti

Jeigu namo, vandens šildymui naudojama elektra ar norima turėti elektromobilį – saulės elektrinės 10 kW galios būtų geriausias sprendimas.  Tokio dydžio elektrinė per metus pagamintų apie 10 000 kWh elektros, o šio kiekio energijos užtenka visos didelės šeimos buitiniams poreikiams ir kitai elektra maitinamai įrangai.

2020 metais 1 kWh elektros gyventojams kainuoja 0,149 euro centų. Taigi 10 kW saulės elektrinė per metus sugeneruoja elektros už 1490 eurų. Tiesa, šiltuoju metų laiku elektros pagaminama daugiau ir jos perteklius įprastai saugomas „Ignitis“ įmonės tinkluose. Už pasaugojimą rekomenduojama atsiskaityti su tinklais, atiduodant 36 procentus pagamintos elektros. Taigi, turint saulė elektrinę, galima pamiršti dideles išlaidas už elektros energiją.

Kokiu būdu įrengiamos saulės elektrinės 10 kW galios?

Elektrinės gali būti montuojamos ant šlaitinio ar plokščio namo stogo, arba ant žemės. Montuojant ant šlaitinio stogo 1 kW galios įrengti reikia 6 m2 ploto. Ant plokščio stogo ar žemės – 1 kW reikės 10 m2 ploto. Saulės elektrinės 10 kW komplektuojamos iš 29-33 modulių. Visa sukonstruota sistema užima apie 60 m2 ploto, todėl geriausiai ją įrengti ant didesnio stogo. Jeigu jo ploto neužtenka, saulės jėgainę galima montuoti ant žemės. Vis tik šis įrengimo būdas yra rečiau naudojamas dėl didesnių konstrukcijos kaštų. Net ir neturintys savo nuosavo stogo ar žemės sklypo taip pat gali turėti jėgainę saulės elektrinių parke.

Įsirengti saulės jėgainę užtruks nuo 1 iki 5 mėnesių. Darbų greitis priklausys nuo sutartyje numatytų sąlygų, pasirinktų medžiagų.

Norintys turėti saulės elektrinę, kviečiami susisiekti su „Saulės grąža“ specialistais. Jie pateiks geriausiai kiekvieno poreikius atitinkantį pasiūlymą, patars, kokio dydžio jėgainė yra reikalinga. Pasirašius sutartį, specialistai padės suderinti visus reikiamus leidimus, suprojektuos brėžinius ir kokybiškai atliks jėgainės įrengimo darbus.