Keramikinių kaminų statybos ypatumai

Reikalingas geras, bet nebrangus kaminas naujai statomam namui Vilniaus rajone. Namas dviaukštis, katilinė numatoma pirmame aukšte. Ką ir už kiek galite pasiūlyti?

keramikiniai kaminaiKlausia Jonas iš Vilniaus rajono savo laiške parduotuvės Kaminai24.lt administracijai. Aišku, jonas nėra kvailas ir tokius pat laiškus išsiuntė dar kelioms įmonėms, prekiaujančioms kaminais ir juos montuojančioms. Jei Jonas būtų gudresnis, jis iš karto būtų pamatęs ir kainas, kurios pateikiamos viešai.

Keramikiniai kaminai yra gana standartizuota konstrukcija, kaip ir lietvamzdžiai. Galima įsigyti standartinių detalių ir kaminą statyti pačiam, bet to nerekomenduojama daryti dėl vienos paprastos priežasties – draudimo kompanijų reikalavimo. Jei namus apgaubs liepsna ir bus sugadinta daug turto, draudimo kompanijos iš karto klaus, kas montavo kaminą. Jei pats šeimininkas su draugų kompanija, draudimo išmokas bus galima pamiršti. Tik aukštos kvalifikacijos kaminų meistrai, turintys ilgametę patirtį ir nuolatos žinias gilinantys kaminų gamintojų seminaruose ir mokymuose gali tinkamai sumontuoti kaminą. Detalėms juk suteikiama net 30 metų garantija. Jei jau patys montuojate, tai gal ir blokelius iš betono pasidarysite, susikalę iš lentučių ir faneros pora ruošinių betonui lieti? – juokauja kaminus parduodančių firmų atstovai.

Grįžkime prie Jono užklausos. Jonas nepastebėjo, o gal net nenorėjo gaišti laiko naršydamas po puslapį, kad keramikiniai kaminai yra skirstomi pagal 2 kriterijus:

  1. Dūmtraukio įdėklo skersmuo. Tai specialaus šamotinio vamzdžio – dūmtraukio įdėklo skersmuo. Standartiniai matmenys yra 160, 180 ir 200 mm skersmens.
  2. Blokeliai su angomis. Galimi trijų rūšių blokeliai – tik su anga įdėklui, su viena ventiliacijos anga arba su dviem ventiliacijos angomis. Jos skirtos oro padavimui į katilą.

Trečias svarbus kriterijus yra kamino aukštis. Jei namas dviejų aukštų, katilinė pirmame aukšte, tai greičiausiai reikės 3 metrų pirmam aukštui +3 metrų antram ir +1 metro virš stogo. Iš viso reikės 7 metrų aukščio kamino, kuris minėtoje el. parduotuvėje kainuoja 445 eur (200 mm skersmens įdėklas su vienguba ventiliacijos anga).

Aišku, montavimo darbai eina atskirai, nes neaišku, su kokiais iššūkiais susidurs montuotojai. Kartais jiems tenka ir perdangą kirsti ir su jau pastatytu stogu tvarkytis. Kaminas statomas gana greitai, tačiau reikia viską daryti kruopščiai ir atsakingai – klaidos kaina yra milžiniška, tad montuotojai deda visas pastangas, kad kaminas būtų pastatytas taip, kaip reikia.

 

Greitai montuojami metaliniai dūmtraukiai

dūmtraukiaiMetalinių kaminų sistemos ir dūmtraukiai šių dienų gyventojams pateikia itin priimtiną ir ekonomišką sprendimą gyvenamiesiems namams. Kai aplinkybės neleidžia taikyti pažangių keramikinių kaminų sistemos, vieninteliu tinkamu pasirinkimu tampa būtent tokių racionalesnių dūmtraukių sistemos. Plieninio kamino ir dūmtraukio įrengimas yra nepaprastai svarbus siekiant atnaujinti pastatus, atsižvelgiant į konstrukcijos svorį ir įrengimo kaštus.

Keramikinių kaminų sistemos ne visuomet pateikia geriausią ir priimtiniausią sprendimą gyvenamųjų namų atnaujinimui. Daugeliu atvejų, būtent metaliniai kaminai gali pasiūlyti kur kas patrauklesnį kamino sprendimą. Tai nepaprastai aktualu, kai reikia sumontuoti laikinus arba pristatomuosius kaminus, kur svarbus konstrukcijos svoris ir kiti su įrengimu susiję kaštai. Keramikinio kamino svoris yra gerokai didesnis ir jį ne visur galima montuoti, tad metalinio kamino pasirinkimas tampa kur kas lankstesnis ir labiau priimtinesnis. Nors tai ir nėra itin pažangus sprendimas, tačiau jis namo gyventojams leidžia pasiūlyti ekonomiškesnę ir lankstesnę išeitį.

Nerūdijančio plieno kaminai ir dūmtraukiai gali būti pritaikomi įvairių sprendimų įgyvendinimui. Tokio tipo kaminai būna įvairių formų, dydžių ir išmatavimų, todėl juos montuoti įprasta tiek namo viduje, tiek išorėje, jiems nereikia pamato, tad šių kaminų įrengimas žymiai paprastesnis. Būtent todėl tai yra vienos populiariausių kokybiškų kaminų sistemos, kurias renkasi nepaprastai didelė dalis gyventojų, siekianti greito ir ekonomiškai palankios kamino ir dūmtraukio sistemos. Nerūdijančio plieno kaminai dažnai įrengiami renovuojamuose pastatuose, kur juos lengva pritaikyti prie planuojamo įrengti židinio.

Daugelis specialistų pastebi, kad žmonės, besidomintys dūmtraukių sistemomis, ne visuomet puikiai supranta, kodėl plieniniai dūmtraukiai ir jų sistemos yra geresnis ir naudingesnis pasirinkimas nei keramikinių dūmtraukių sistemos. Atsižvelgti reikia ne vien į kainą ir technikos montavimą, bet ir galimybę keisti ar pritaikyti dūmtraukius ir kaminų sistemas prie planuojamų pokyčių, pavyzdžiui montuojamo židinio. Ne visi gyvenamųjų namų gyventojai puikiai supranta ir suvokia įvairių dūmtraukių sistemos sandarą ir jų veikimo principą, tad prieš pasirenkant geriausią sistemą aktualu pasikonsultuoti su profesionalais.

Taigi, metaliniai kaminai ne vienam gyventojui pateikia itin puikų ir ekonomiškai naudingą kaminų sistemos sprendimą, kurio dėka galima lengvai įgyvendinti užsibrėžtus renovacijos planus ar planuojamą naujai įrengti židinį su dūmtraukio sistema.

Nerūdijančio plieno kaminai – apsauga nuo kondensato ir gaisro

nerūdijančio plieno kaminaiVis daugiau žmonių domisi, kas per daiktas tie nerūdijančio plieno kaminai. Tradiciniai mūriniai sukelia nemažai problemų, tad imama ieškoti alternatyvų. Tokių, kurios vertos protingo sprendimo vardo.

Šiluma – kiekvieno iš mūsų poreikis. Jau rudeniui pradėjus rodyti savo kaprizus, imame kurti krosnį. Lietingas lapkritis įsiūbuoja, vėliau jį pakeičia sniegas ir minusinė temperatūra. Laukams pabalus ir termometro skalei pranešant vis daugiau šalčio, jaukumo nelieka ir kambaryje. Dėl to nei vieni namai neįsivaizduojami be šildymo sistemos. Tačiau esant bet kokiems defektams šildymo procesas tampa atgrasus. Katilo kūrimas pasidaro kaip bausmė, išeikvojanti nemažai laiko ir pastangų. Civilizuotame pasaulyje taip neturėtų būti. Jei sukurta puikių šildymo sprendimų, jais ir reikėtų naudotis. Daugybė žmonių tai suprato. Koks rezultatas? Kaminų įdėklai dabar ne kokia nors naujiena, o įprastas reiškinys.

Viena iš priežasčių, dėl kurios nerūdijančio plieno kaminai pranašesni už į pensiją išleidžiamus mūrinius, yra kondensato kaupimasis. Primityvios konstrukcijos dūmtraukiuose gyvuoja kondensato susidarymo tikimybė. Atrodytų, kas čia tokio, paprasčiausias skystis. Tačiau taip galvojama iki elementaraus užuodimo. Ėmus smirdėti namams, tenka kuo greičiau ieškoti sprendimo. Ir juo tampa tie patys minėtieji kaminų įdėklai. Kadangi jie pagaminti iš plieno, atlieka skydo funkciją. Plieninio kamino įkaitimui pakanka keliasdešimt kartų mažiau laiko nei tradicinio plytinio įkaitimui. Dėl to kondensatui tiesiog nelieka laiko atsirasti. O jeigu jis pasirodo, pro plieną neprasiskverbia ir kaminui nedaro jokios žalos. Jis kaupiasi kokioje specialioje talpoje ir tiek. Nelieka kamino ardymosi grėsmės.

Žvelgiant į ateitį, nerūdijančio plieno kaminus galima pavadinti optimaliu sprendimu, kadangi užkertamas kelias nemažoms išlaidoms. Čia tinka tiek patarlė „skūpus moka du kartus“, tiek „devynis kartus pamatuok, dešimtą kirpk“. Ir teisingos investicijos suvokimas, ir atsakingas sistemos įrengimas yra prioritetai, tad šie posakiai pataiko į dešimtuką.

Visų pirmiausia yra saugumas. Tinkamai įrengti kaminų dėklai – tai prevencija nuo gaisro. Viena to priežasčių – didelis plieno atsparumas. Ši medžiaga atlaiko didžiulį karštį ir dėl to vertinama aukštais balais. O jei paklaustume specialistų nuomonės, šie kalbėdami apie kaminų įdėklus taip pat neabejotinai keltų nykštį į viršų.