Baldų gamyba: kaip išsirinkti baldinę plokštę?

baldų gamybaKorpusinių baldų gamyba sunkiai įsivaizduojama be baldinių plokščių, kurios palengvina baldų ir technologinius, ir dizaino sprendimus. Baldinės plokštės išties dažnas baldų gamintojų pasirinkimas, kuris užtikrina baldo atsparumą gana aukštai temperatūrai bei drėgmei, tačiau nereikalauja ypatingos priežiūros. Šiuo metu egzistuoja keletas baltinių plokščių rūšių, todėl šiandien šiek tiek aptarsime plačiau, kokią baldinę plokštę rinktis korpusinių baldų gamybai.

Laminuotos medžio drožlių plokštės

Šio tipo plokštės yra gaminamos iš medžio drožlių, kurios galinga technika yra suspaudžiamos į plokštę ir iš abiejų pusių apklijuojamos laminatu – specialiu popieriumi, kuris buvo išmirkytas melamino dervoje.  Laminuotos medžio drožlių plokštės atsparios drėgmei, aukštai temperatūrai ir braižymuisi, todėl labai dažnai yra naudojamos virtuvės baldų gamyboje. Be to, lyginant su medžio masyvo ar faneros plokštėmis, jos yra pigesnės, tačiau pritaikomos įvairaus stiliaus interjere, nes gali pasiūlyti itin plačią tekstūrų bei spalvų paletę.

Tiesa, prieš perkant laminuotas medžio drožlių plokštes, būtina pasidomėti, koks jų tankis. Tankį galima įvertinti ir nebūnant profesionaliu baldų gamintoju, tiesiog reikia pažiūrėti į plokštę iš šono: viduriniame plokštės sluoksnyje būna daug masyvių medžio drožlių, o išoriniuose – smulkesnių. Kuo daugiau medžio drožlių turi plokštė, tuo ji kokybiškesnė ir tvirtesnė.

Medžio plaušo plokštės

Baldų gamyba paskutiniu metu itin „pamėgo“ šio tipo baldines plokštes, kurios dažniausiai naudojamos darbiniams paviršiams, pavyzdžiui, virtuviniams stalviršiams, biuro stalams ir pan. Medžio plaušo plokštės – tai lakštinė medžiaga, kuri gaminama įvairias medienos drožles, skiedras, pjuvenas ir pan. maišant  su klijais ir  presuojant į plokštes. Viršutinis tokios plokštės sluoksnis yra padengtas plėvele, kuri suteikia plokštės paviršiui atsparumo. Vėliau ant plokštės gali būti klijuojamas laminato sluoksnis. Medžio plaušo plokštės nėra labai pigios, tačiau norintiems investuoti į baldų kokybę, patikimumą ir ilgaamžiškumą – tai išties geras pasirinkimas.

Vidutinio tankio medžio plaušo plokštės

Šio tipo baldinių plokščių naudojimo tendencijos nuolatos auga. Jos gaminamos sausuoju būdu iš smulkių medienos dalelių, kurios yra surišamos vėlimo ir karštojo plokščiojo spaudimo metodu.  Gamybos pabaigoje vidutinio tankio medžio plaušo plokštės nulakuojamos. Šios plokštės gali būti perdažomos pagal namo ar buto savininko estetinį skonį. Beje, šio tipo plokščių panaudojimas neapsiriboja tik  baldų gamyba, jos gali būti naudojamos ir įrenginėjant sienas, grindis bei gaminant duris.

Berniuko kambarys: baldų gamyba ir interjero sprendimai

baldų gamybaJei norite įrengti kambarį berniukui, visų pirma įvertinkite vaiko amžių – jei vaikas pradeda žengti pirmuosius žingsnius, jam bus reikalingas spalvotas kambarys su saugiais baldais (tokie baldai yra neaukšti, neturi aštrių kampų ir dažniausiai gaminami iš aplinkai draugiškų medžiagų). Jei berniukas yra vyresnis, atsisakykite minties kambarį įrengti savarankiškai – pasikalbėkite su vaiku, paklauskite, kaip jis įsivaizduoja savo kambarį, kokių baldų norėtų ir kokia spalvinė aplinka jam atrodo patraukliausia. Nepamirškite, kad šiuo atveju baldų gamyba ir interjero įrengimas – jūsų abiejų pasirinkimas. Jei norite žadinti mažylio kūrybines galias, duokite jam popieriaus lapą, pieštuką ir paprašykite berniuko nubraižyti svajonių kambario projektą.

Nepamirškite, kad augant keičiasi vaiko poreikiai. Be to, keičiasi ir fiziologiniai berniuko duomenys. Jei norite priimti praktišką sprendimą – rinkitės reguliuojamo aukščio baldus. Šiandien individualių baldų gamyba gali pasiūlyti sprendimus, atitinkančius išrankiausio kliento poreikius, pvz., spintas, kurių viena pusė yra žaismingai spalvingo dizaino, kita – ramesnių spalvų ir subtilios apdailos. Pagalvokite apie reguliuojamo aukščio stalus ir kėdes – tai vieni svarbiausių berniuko kambario baldų, kurie privalo atitikti augančio vaiko poreikius, t. y. sėdėdamas prie stalo vaikas negali nei kūprintis, nei stiebtis.

Įrengdami berniuko kambarį ypatingą dėmesį skirkite spalvoms. Geriausias sprendimas – kelių spalvų dermė. Galite derinti ir konstrastingus atspalvius, tačiau nepersistenkite – itin margas kambarys pradės berniuką varginti. Jei vaikas yra itin aktyvus, venkite ryškių spalvų – ramesni tonai mažylį nuramins. Pagalvokite apie kopėčias, laipiojimo virves, sūpynes, skylėtas dėžes ir kitas aktyvias pramogas. Nepamirškite, kad vaikas turi daug judėti ir laisvalaikį leisti aktyviai. Jei kambarys nėra didelis, neužkraukite jo didele lova. Šiuo atveju rekomenduojama pagalvoti apie paaukštintą lovą, kurios apačioje galite pastatyti rašomąjį stalą. Jei abejojate dėl lovos dizaino, pasitarkite su specialistais – baldų gamyba realizuos novatoriškiausias jūsų ir jūsų mažylio idėjas.

Interjero specialistai tvirtina, kad dažniausia tėvų klaida – prikrauti kambarį nereikalingais daiktais, pvz., jei mažylis dar nelanko mokyklos, didelio rašomojo stalo jam tikrai nereikės. Geriau minėtąją erdvę išnaudokite žaidimams, pvz., jei berniukas mėgsta mašinėles, grindų apdailą paverskite lenktynių trasa. Jei berniukas žavisi kokiu animacinio filmo personažu, nustebinkite mažylį ir dekoruokite kambarį minėtojo personažo atributika, pvz., išklijuokite sienas spalvingais tapetais. Nepamirškite lavinti berniuko kūrybinių galių – ant sienos pakabinkite lentą piešimui, nupirkite nedidelį stalą su įvairiaspalviais stalčiais, pastatykite mažą knygų lentyną su mažylio pamėgtomis knygomis. Nuotykių mėgėjams siūlomi žaismingi pasaulio žemėlapiai, kuriais galite dekoruoti sienas, lubas ar grindis.