Kaip pasirinkti elektrinį elektros generatorių?

Jeigu jums iškilo toks klausimas ir uždavėte jį „Google“, nepykite, bet jums tikrai negalima rinktis generatoriaus. Jeigu jus sudomino tema ir norite sužinoti daugiau apie elektrinį elektros generatorių – deja, bet nieko naujo nepapasakosime. Elektrinių elektros generatorių nėra ir nebus, nes pats terminas generatorius yra skirtas apibūdinti įrenginį, kuris vieną energiją verčia kita ir gamina elektros energiją. Kaip pasirinkti tinkamiausią generatorių būtų tinkamesnis klausimas. Į jį pasistengsime atsakyti!

Dyzelinis agregatas

Kaip jau supratote, elektros generatorius negali būti elektrinis, nes imti elektros energiją ir ją vėl gaminti yra neefektyvu. Dažniausiai elektros generatoriai būna varomi skystu kuru, pagrinde benzinu arba dyzeliu. Apie pastarojo tipo generatorius dabar ir pakalbėkime.

Dyzelinis agregatas gali būti: uždaro arba atviro tipo (montavimui patalpose arba lauke atitinkamai), konteinerinio tipo (su konteinerio tipo apsauga, kad būtų galima montuoti bet kur) bei su garso izoliacijos gaubtu (kur yra griežti triukšmo reikalavimai).

Visi generatoriai gali būti vienfaziai arba trifaziai, veikiantys su 230V arba 230-400V įtampomis atitinkamai. Generatoriaus šerdyje yra dyzelinis variklis (juos gamina žymūs prekės ženklai, pvz., Iveco, Mitsubishi ir t.t.), kuris suka generatorių ir gamina elektrą. Tai yra puikus atsarginis variantas tam atvejui, jei dingų elektra. Sprendimas padeda tikrai ne minutę ar dvi, mat dyzeliniai agregatai kombinuojami su 700-1000l kuro bakais.

Benzininis agregatas

Kaip ir dyzeliniame generatoriuje, taip ir benzininiame, degdamas kuras suka generatorių ir gamina elektrą. Tiesa, benzininiai agregatai dažniausiai dedami į elektros generatorius, kurių galia yra iki 15-20kW. Dažniausias benzininių generatorių pritaikymas – komplektacija su suvirinimo aparatais. Jie, geriau nei dyzeliniai, apsaugoti nuo įtampos šuolių, todėl labiau tiks jautresnei įrangai. Dėl to, jog būna mažiau galingi, jie taip pat yra labiau mobilūs. Bene garsiausias gamintojas – RID.

Atsinaujinančios energijos agregatai yra be galo brangūs

Taip pat yra ir saulės ar vėjo jėgainės, kurias žmonės irgi po truputėlį ima įsileisti į savo gyvenimą. Kad ir kaip netaršu bei ekologiška tai bebūtų, šie sprendimai yra labai brangūs. Ne itin stebinantis jų efektyvumas tikrai nežada to, kad sprendimas greitu metu atsipirks arba neš naudą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *