Antreprenerystė: Latvijos įmonės, kurias verta pamatyti

Free photos of Startup

Šaltinis: https://pixabay.com/photos/startup-start-up-people-593341/

Jei ieškote puikių Latvijos įmonių, kurias verta aplankyti, štai dešimt, kurių neturėtumėte praleisti. 

  1. „Longenesis” – Medtech pradedančioji įmonė „Longenesis” siekia sukurti technologinį tiltą tarp sveikatos priežiūros įstaigų ir biotechnologijų pramonės. 2017 m. įkurta bendrovė siekia padėti nustatyti ir atskleisti paslėptą biomedicininių duomenų vertę, kad būtų pagreitintas vaistų ir gydymo metodų atradimas ir pagerėtų sveikatos priežiūros rezultatai. 
  2. „CopyMonkey.AI” – „CopyMonkey” siūlo greitesnį, pigesnį ir tobulesnį kopijavimo darbų procesą, siūlo elektroninės prekybos pramonei skirtą dirbtinio intelekto produktų aprašymų generatorių. Šis sprendimas vienu metu gali automatiškai generuoti šimtus produktų aprašymų jūsų internetinei parduotuvei, suteikdamas įmonėms galimybę redaguoti kopiją, o ne pradėti nuo nulio.
  3. Asya.app – dirbtinio intelekto laboratorija „Asya” vykdo misiją, kurios tikslas – didinti pokalbių sąmoningumą ir intelektą. Dr. Evaldso Urtano ir dizainerio Arielio A. Tabakso 2019 m. įkurtas centras yra pažangiausias mašininio mokymosi tyrimų centras Rygos širdyje. Asya yra sąmoningo pokalbio programėlė, padedanti žmonėms tobulinti bendravimo įgūdžius naudojant realaus laiko dirbtinio intelekto grįžtamąjį ryšį.
  4. „ATOM Mobility” – 2018 m. įkurta „ATOM Mobility” yra Latvijos e. mobilumo srities dalyvė. Bendrovės teigimu, 4 000 pasaulio miestų dar neturi prieigos prie e. mobilumo, todėl juose vyksta intensyvus eismas, išmetamas CO2 kiekis ir kyla automobilių statymo problemų. Bendrovė „ATOM Mobility” padeda verslininkams įkurti ir valdyti e. transporto priemonių dalijimosi platformas, nes vos per 20 dienų pateikia visus dalijimuisi automobilių parkais reikalingus IT sprendimus.
  5. Tarpusavio skolintojas „Mintos” yra vienas iš pirmaujančių Baltijos regiono fintech startuolių, iki šiol pritraukęs daugiau nei 15 mln. eurų. Šiuo metu skolinimo platforma turi daugiau nei 270 tūkst. investuotojų 65 šalyse ir joje dirba daugiau nei 200 darbuotojų. Įmonė tapo pelninga 2017 m., praėjus vos dvejiems metams nuo veiklos pradžios, o 2020 m. ji surengė didžiausią finansavimo raundą Latvijoje, pritraukdama 7,2 mln. eurų.
  6. „Gamechanger Audio” gamina muzikantams skirtus efektų pedalus, tačiau ne tokius, kokius pažįstate. Pirmasis jos produktas, pristatytas 2017 m., buvo „Plus Pedal”. Tai į fortepijono pedalą panašus įrenginys, kuris gali sluoksniuoti skirtingus garsus vieną ant kito. Antrasis startuolio produktas, pristatytas praėjusiais metais, buvo „Plasma Pedal”. 
  7. „Cenos” gamina 3D modeliavimo ir imitavimo programinę įrangą, skirtą indukciniam šildymui – tai labai svarbu inžinieriams, nes tai reiškia, kad modeliuoti programas yra lengviau. Įmonę įkūrė trys fizikai ir matematikai iš Latvijos universiteto, ji padėjo daugeliui įmonių, įskaitant „Volkswagen”, kuri 5 kartus sutrumpino indukcinio kaitinimo laiką ir taip 5 kartus padidino vairo stiprintuvo dalių gamybos proceso našumą.
  8. „Giraffe360” teikia virtualių kelionių technologiją, kuri leidžia nuomotojams ir nuomininkams apžiūrėti nekilnojamąjį turtą 360 laipsnių kampu, įskaitant aukštų planus. Prenumeratos paslauga brokeriams arba nepriklausomiems nuomotojams kainuoja 399 eurų per mėnesį.
  9. „Printify” yra į „Redbubble” panašus spausdinimo pagal užsakymą startuolis – jis sujungia menininkus ir dizainerius su gamintojais, leisdamas jiems kurti ir parduoti savo idėjas platformoje. O kol vyksta pardavimai, galite ramiai atsiremti į kėdę ir pailsėti žaidžiant pramoginius žaidimus internetu iš svetainių kaip ši. Šioje svetainėje galima rasti daug unikalių žaidimų kaip slot book of ra, ir kt.
  10. „Printful” yra itin sėkmingai veikianti spausdinimo įmonė, leidžianti internetinėms parduotuvėms rengti užsakomuosius dizainus ir siųsti juos tiesiai klientams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *