RUOŠIATĖS PIRKTI SKLYPĄ NAMUI? DARYKITE TAI PROTINGAI

žemės sklypas parduodamas Klaidų galima padaryti ne tik perkant butą ar namą, bet ir sklypą. Dažnai tai nutinka dėl taupumo – ieškant kuo pigesnių sklypo variantų, kuriuos pagaliau pamačius išsprogsta akys – vietovė – skurdi, artimiausi kaimynai – kaimo trobelėse gyvenantys smulkūs valstiečiai ir panašiai. Jaunos ir šiuolaikiškos šeimos tokia vietove tikrai nesuviliosi, tad tampa aišku, kodėl žemės sklypas parduodamas už mažą kainą.

Dar kitos klaidos, pakišančios koją perkantiems sklypą, tai teisiniai ir dokumentaciją liečiantys nesusipratimai. Štai pagrindinės klaidos, kurių reikėtų vengti, norint saugiai įsigyti žemės sklypą.

  • Pirkdami parduodamą sklypą įsitikinkite, kad jus tenkina vietovės demografija, socialinė kaimynų sudėtis, vietovės geografija, susisiekimas su miestu, mokyklomis, jūsų darboviete. Tai gali tapti jūsų namais, tad įsitikinkite, jog šie namai kels tik komfortą.
  • Prieš pradėdami pirkimo procesą, turite dar kartą pasitikrinti ar verta už sklypą mokėti prašomos kainos. Dar kartą pasidomėkite rinkos kainomis ir, jei yra galimybė pasiderėkite su sklypo savininku. Taip pat sužinokite, ar sklypas yra tinkamas statybai – galbūt jums reikės daug investuoti į sklypo paruošimą statybai?
  • Kas liečia teisinius aspektus, pirkimo-pardavimo sutartį būtinai patvirtinkite pas notarą. Ypač jeigu mokate nemažą sumą pinigų, turite įsitikinti, kad sklypą jo savininkas parduoda legaliai ir švariai.
  • Pirkimo-pardavimo sutartyje būtina nurodyti tikslią sklypo kainą, mokėjimo etapus, informaciją apie seniau paskaičiuotų mokesčių ir paslaugų sumokėjimą. Taip pat reikia pažymėti, ar yra iš seniau paliekamų statinių sklype ir kitos senojo savininko nuosavybės, perleidžiamos kartu su sklypu.
  • Notaras už jus turi patikrinti, ar sklypas tikrai priklauso asmeniui, kuris jį parduoda, taip pat turi būti nustatoma, ar pardavėjo sklypas nėra areštuotas. Taip pat turi būti užfiksuoti visi savininko įsiskolinimai už šio sklypo priežiūrą ir t.t.
  • Sutartyje turite su notaru ir pardavėju pateikti realią turto kainą, pažymėti, kiek įsipareigojama sumokėti kiekviename pirkimo etape. Jokių sutartyje nenumatytų pinigų negali būti, kitaip viena iš pusių gali būti apgauta.

Sekdami šių patarimų turėtumėte be problemų, sklandžiai įsigyti sklypą už normalią ir rinką atitinkančią kainą, o notaro pagalba užtikrinsite pirkimo-pardavimo proceso skaidrumą.