Šarvuotų durų populiarumo priežastis: šiluma, saugumas, patvarumas ir kaina

sarvuotos durys

Šarvo durys tapo vienu populiariausių lietuvaičių pasirinkimu. Nenuostabu, juk apart stilių įvairovės, jos pasižymi puikiomis garso ir šilumos izoliacinėmis savybėmis. Rinkoje populiarūs ir dar trys lauko durų tipai. Palyginkime jų privalumus ir trūkumus.

Plastikas

Lyginant šarvo duris su plastikinėmis į akis krenta du pagrindiniai kriterijai. Vienas – kaina, kuria plastikinės lauko durys tikrai gali maloniai nustebinti. Antras – šilumos ir garso laidumas. Čia ir dar patvarume lygių sarvuotos durys neturi. Jų šiluminės ir apsaugos nuo triukšmo iš gatvės savybės plastiką viršija net kelioliką kartų.

Kita vertus, plastikinės lauko durys yra linkusios karštomis vasaros dienomis plėstis, išlinkti. Taip prastėja jų sandarumas ir, žinoma, naudojimo terminas. Todėl plastikinės lauko durys visuomet turi dvigubai trumpesnį garantinį laikotarpį nei šarvuotos lauko.

Medinės durys

Medis vadinamas gyvu. Tai organinė medžiaga, kuri pati būdama aukštos kokybės gali tarnauti ne vieną dešimtmetį. Vis dėlto, reiktų nepamiršti priežiūros, kurios tokios durys reikalauja švelniai tariant nemažai, ko nepasakytum apie alternatyvą. Juolab, šarvuotos durys kaina nėra brangesnė nei medinių durų.

Kitas svarbus faktorius – saugumas. Net ir pigios sarvuotos durys vilniuje yra neperšaunamos, praktiškai nepadegamos. Kai kurie sako, kad sarvo durys butui yra toks pat būtinas atributas kaip seifas bankui arba šuo individualaus namo savininkui.

Aliuminės lauko durys

Aliuminės lauko durys yra tvirtos kaip ir sarvuotos durys. Tiek aliuminės, tiek sarvuotos durys nereikalauja atidžios priežiūros, nėra jautrios aplinkos veiksniams – krituliams, saulei, šalčiui. Tai lyg investicija –aliuminės ir sarvuotos buto durys kaina yra panaši. Ypač ieškant naudotų variantų tokiam portale, kaip sarvuotos durys skelbiu arba prekybos centre, tarkim, sarvuotos durys senukai.

Aliuminės durys yra brangesnės nei sarvuotos durys. Dažniausiai jos puošia įvairių valstybinių institucijų fasadą. Jos visiškai nesulaiko šilumos. Jų praktiškai nerasite įmantresnio ar estetiškai dailesnio modelio, nei kokioj viešojoje įstaigoje. Apskritai aliuminės durys nėra tokios populiarios, kaip šarvo. Pastarųjų internete tereikia ieškoti pagal savo gyvenamą vietą, pvz.: šarvuotos durys šiauliai, ir jau po dešimties minučių turėsite patvirtintą užsakymą, o po kelių dienų džiaugsitės naujomis durimis.

Lakuotos durys Vilniuje: priežiūra ir valymo darbai

durys VilniujeKurdami interjerą, daug dėmesio skiriame vidaus durims. Naujausi dizainerių sprendimai suteikia neribotas galimybes rinktis, todėl durys Vilniuje ar kitame Lietuvos mieste atitiks išrankiausių klientų poreikius. Vienas dažniausių pirkėjų pasirinkimų – lakuotos durys, žavinčios savo prabangia elegancija. Šis sprendimas puikiai dera tiek prie klasikinio, tiek prie modernaus interjero. Tiesa, jei norite, kad durys džiugintų jus ne vienerius metus, privalote skirti laiko jų priežiūrai ir atnaujinimo darbams.

Durų valymui būtina naudoti tik specialiai šiam tikslui skirtas priemones. Daugelis žmonių klaidingai mano, kad duris galima valyti universaliais valikliais. Deja, toks požiūris gali tapti itin brangiai kainuojančių klaidų priežastimi arba pareikalauti durų restauracijos darbų. Lakuotos durys Vilniuje interjerui suteiks unikalumo ir elegancijos, tačiau nepamirškite, kad prasti valikliai gali nepataisomai sugadinti net ir pačius tvirčiausius gaminius.

Jei durų valymo darbai negali būti atidėlioti, o jus neturite šiam tikslui skirto specialaus valiklio, galite naudoti namuose pagamintą priemonę, kurios 90 proc. sudarytų vanduo, o likusi dalis – alkoholio. Tiesa, prieš naudodami minėtąjį tirpalą, visų pirma nuvalykite dulkes. Šiam tikslui naudokite sudrėkintą, tačiau gerai išgręžtą šluostę. Nuvalę duris, nusausinkite jas sausu audiniu, kad ant durų neliktų drėgmės.

Nepamirškite, kad lakuotas duris būtina prižiūrėti periodiškai, ypač, jei pasirinkote ekonominės klasės gaminį. Durys turėtų būti valomos kelis kartus per mėnesį. Jei namuose yra gyvūnų, kurie drasko baldus, durų priežiūrai turėtumėte skirti ypatingą dėmesį, kadangi ant lakuoto gaminio gali atsirasti įbrėžimų ir kitų defektų, kuriuos būtina šalinti kiek įmanoma greičiau. Visų pirma sudrėkinkite pažeistą vietą ir naudodami šlifavimo priemones, pašalinkite defektus. Tiesa, būkite atidūs – švitrinimo popieriaus grūdėtumas turėtų būti kiek įmanoma smulkesnis, atitinkantis bent P400 reikalavimus. Baigę šlifavimo darbus, ant pažeisto vietos tepkite kokybišką poliravimo vašką, kurį trinkite tol, kol pažeista vieta vėl ims blizgėti.

Siekiant kokybiškos durų eksploatacijos, būtina pasirūpinti durų montavimo darbais. Prieš pradėdami įrengimo užduotis, visų pirma duris palaikykite kambaryje (kelias dienas ar savaitę). Paprastai durys Vilniuje ir kituose Lietuvos miestuose pristatomos originalioje pakuotėje, kurios neturėtumėte atidaryti. Duris pastatykite toliau nuo šildymo prietaisų ir išimkite tik pradėdami montavimo darbus. Jei durys dailintos spalvotų laku, stenkitės apsaugoti jas nuo saulės spindulių, kurie gali tapti nevienodo išblukimo priežastimi. Duris gali sugadinti ir didesnis drėgmės lygis, todėl prieš pradėdami montavimo darbus, įsitikinkite kad visi kiti elementai, pvz., lubos ar sienos, yra sausi.