Minimalistinis interjeras

minimalistinis interjerasNauji butai Vilniuje parduodami visiškai tušti – be baldų, tad kiekvienas gali susikurti tokį namų interjerą, koks labiausiai tenkina jo poreikius. Šiuo atveju norėtume aptarti minimalistinį namų stilių, kuris XXI amžiaus pradžioje tapo itin populiarus. Minimalistinis namų interjeras kilo iš japoniško stiliaus, kurio pagrindinis principas: „Mažiau yra daugiau“. Kuo paprasčiau įkursite savo namus, tuo elegantiškesniais džiaugtis galėsite.

Minimalistinis namų stilius pasižymi tuo, jog jame nerasite nieko, kas nebūtų praktiškai panaudojama: jei tai yra kambaryje, reiškia, daiktas turi konkrečią funkciją ir šiuo atveju pastaroji tikrai ne estetinė. Jokio dekoro, jokių puošnių detalių – vienspalvės sienos, keli baldai ir dažniausiai medinės grindys. Būtent toks stilius namuose padeda išlaikyti švarą. Dulkės nesikaupia, išvalyti net ir mažiausius tarpus labai paprasta.

Visgi, minimalistinis stilius gali pasirodyti kiek skurdokas, lyg vienuolio celė, tad tam tikri stilistiniai sprendimai padės sukurti stilingus namus. Rekomenduojama rinktis kuo ryškesnius baldus, net raštuotus, kurie sukurs savitą interjerą namuose. Tačiau daugelis siekdamas minimalistinio stiliaus pasirenka baltos spalvos baldus, net sienas, grindis ir lubas, kadangi tai padeda sukurti švarumo įspūdį. Nepaisant to nepamirškite, kad ir prižiūrėti tokį šviesų kambarį bus kur kas sunkiau. Baltas interjeras geba perteikti įmantriausius spalvos lūžius, išryškėja baldai. Vis dėlto, geriausia yra pastelinių spalvų dekoras bei tamsesni baldai, kurie tarpusavyje suderins bendrą visumą.

Minimalistinis interjeras kuriamas dažant, o ne tapetuojant sienas. Pastarasis variantas kur kas labiau tinka tradiciniam interjerui. Orientuojantis į minimalizmą sienos dažniausiai nepuošiamos: nuotraukos, paveikslai ir lentynos dažniausiai apsunkina kambarį sumažiną erdvę. Žinoma, jei kambaryje vyrauja viena spalva, kad ir minėta balta, tokiu atveju vienas paveikslas, kuris spalvomis ir stilistiškai derės prie bendro namų interjero – nepakenks. Pastaruoju metu nauji butai Vilniuje dažnai dažomi šviesiomis (balta, pastelinė) spalvomis, – tai atspindi naujakurių orientaciją į minimalistinį interjero tipą.

Grindys rekomenduojamos medinės. Būtent tokios dažniausiai padeda išryškinti minimalistinį stilių. Rekomenduojama nedėti kilimo.

Kiekvienas kambaryje esantis daiktas turi būti paprastas, tikslus ir aiškus. Kitaip tariant: jei gėlių vazonėlis, tai stiklinis, o ne medžiaginis, jei dubuo sausainiams, tai plastmasinis, o ne medinis ar pintas iš šiaudų. Apskritai, kuo mažiau tokių smulkmenų, kurios apsunkiną kambarį, kaupia dulkes, tam tikra prasme, net trukdo mąstyti.

Minimalistinis namų interjeras moderniame pasaulyje dažniausiai pasirenkamas dėl mažos butų kvadratūros. Kadangi jų kaina priimtinesnė – daugelis gyventojų įsigiję tokio pobūdžio butuką stengiasi suteikti kuo daugiau erdvės. Minimalistinis stilius – geriausias pasirinkimas vizualiai padidinti būsto erdvę. Interjero dizaine šis stilius lydimas ir tinkamai parinktų šviestuvų, kurie gali formuoti kambarį, jo formą. Būtent todėl pastariesiems reikia skirti kuo didesnį dėmesį. Šviestuvų spalvas taip pat derinkite su kambaryje esančiais baldais.

Minimalistinis interjeras – vienas iš pigesnių būdų susikurti funkcionalų ir tuo pačiu jaukų namų interjerą. Svarbiausia, dar prieš pradedant pirkti daiktus bei priemones, skirtas sienų, lubų ir grindų dekoravimui – apgalvokite, kokios spalvos kambaryje dominuos, kokio tipo patalpos norite. Svarbiausia yra turėti konkrečią viziją.

Pagrindiniai ąžuolinių grindų privalumai

ąžuolinės grindys

Ąžuolinės grindys sulaukia susidomėjimo. Nemažo ir iš įvairių pusių. Tokia danga kelia susižavėjimą, yra trokštama. Kyla įvairių konotacijų: tvirtumas, prabanga, natūralumas, elegancija… Toliau bus pateikiami 3 privalumai, išryškėjantys kalbant apie grindis iš ąžuolo medienos.

1. Reprezentacija

Sunku būtų surasti grindų dangą, reprezentatyvesnę už ąžuolą. Taip, ji skleidžia jaukumą ir patinka gyvenantiems būste. Taip, džiugina kasdien. Ir toji danga tikrai nepadarys gėdos užsukus svečiams. Priešingai, jūsų kambario (kambarių) ąžuolinės grindys bus pagirtos ir įvertintos dešimčia balų iš dešimties.

Ąžuolines grindis renkasi ir įstaigos, norinčios, kad klientai pajustų išskirtinę atmosferą. Įstaigoms aktualu, kad klientai pasijustų maloniai. Gera grindų mediena sukuria nepaprastą mikroklimatą. Na, o prabangos dvelksmas garantuotas.

2. Natūrali išvaizda

Žmonės medines grindis vertina dėl natūralumo. Ąžuolas apdirbamas taip, kad lentos būtų kuo gražesnės. Ir tai atliekama ne kaip nors dirbtinai. Gamybos metu išryškėja natūralus grožis. Šiam tikslui reikalingi specialistai ir atitinkami įrenginiai.

Nors dizaino sąvoka sufleruoja apie subjektyvumą, ąžuolinės grindys gauna nemažai pagiriamųjų žodžių. Stebimasi medienos savitumu, jos tapatybe. Tai interjero akcentas, turintis aurą, verčiančią šypsotis ir džiaugtis. Ir visa tai ne koks nors dirbtinumas, o natūralumas.

3. Ilgaamžiškumas

Kai ieškote, kur įsigyti naujas grindis ir kai domitės, kokie meistrai galėtų jas iškloti, aktualus ne tik dizaino, bet ir ilgaamžiškumo kriterijus. Ąžuolas itin vertinamas dėl to, kad yra tvirtas. Juk net ir stiprus žmogus pavadinamas šio medžio vardu. Tvirtybė iš gamtos atkeliauja į jūsų svetainę ar kitą kambarį.

Pradėjus skaičiuoti grindys iš ąžuolo vis dar atrodo kaip patrauklus variantas. Gal tai ir nėra pigiausia danga, tačiau ilgaamžė. Vadinasi, padarote tikslingą investiciją. Investuojate į tai, kad namie būtų gera. O žodis „gera“ – tarsi indas, į kurį telpa daugybė kitų teigiamų žodžių.

 

Pelnytas susižavėjimas. Tokio apibūdinimo nusipelno ąžuolinės grindys. Jos turi užtektinai pliusų, kad būtų puikiai vertinamos. Jos yra artimos investicijos sąvokai – įsigijai, sumontavo ir ilgus metus gali džiaugtis tvirtu, dailiu pagrindu po kojomis.

 

 

 

Kiek užtrunka grindų betonavimas

grindų betonavimasBetonas stingsta kelias dienas. Tai tiesiausias ir paprasčiausias atsakymas į klausimą, kiek trunka grindų betonavimas? Bet ar viskas taip parasta ir lengva? Statybininkai daug ką atiduotų, kad šis darbas būtų paprastas kaip du kart du…

Problema Nr. 1. Kas po grindimis. Pačias grindis galima betonuoti ant perdangos, ant pamatų arba tiesiai ant žemės. Jei pirmieji du būdai yra žinomi ir puikiai įvaldyti, tai pastarasis – dar gana naujas. Ant žemės betonuojami plokštiniai pamatai.

Labai svarbu nustatyti, kas bus po grindimis. Kai apačioje rūsys, naudojamos vienokios technologijos. Kai nėra nieko, arba kambarys – kitokios. Tai taikytina ir gręžtiniams pamatams, kai įgręžiami tik tam tikri „taškai“. Plokštiniai pamatai liejami tada, kai nereikia rūsio ar papildomo aukščio, gruntas yra pakankamai tvirtas. Jų privalumas tas, kad namo svoris pasiskirsto į visą pamatų plotą tolygiai, o ne veikia tam tikras vietas, kaip juostinių ir gręžtinių pamatų atveju.

Problema Nr. 2. Namų statybos kaina. Kiek savininkai gali skirti kokybiškiems pamatams. Plokštiniams tikrai gali, nes nušaunami du zuikiai vienu metu – išliejami pamatai ir išvedžiojamos komunikacijos bei šildomų grindų vamzdynas. Reikia labai atidžiai skaičiuoti ir planuotis išlaidas. Tokiu būdu grindų kaina bus mažesnė, nei įprastai.

Problema Nr. 3. Energijos taupymas. Dabar apie tai girdėsime nuolatos. Energijos taupymo klasės tapo labai svarbios. Ir ne be reikalo. Kam šildyti orą, jei reikia tik keliasdešimt kvadratinių metrų? Nuo 2016 metų visi individualūs namai turės būti tik A klasės, o nuo 2020 – A++ klasės. Tie statytojai, kurie sugebės tokią klasę pasiekti, išliks rinkoje. Plokštiniai pamatai – vienas iš tokių būdų, nes būtent toks grindų betonavimas yra labai efektyvus. Po betonu yra klojamas izoliacinis sluoksnis ir dedamas polistireninis putplastis, todėl energija į išorę nepatenka. Tai itin aktualu statant pasyvius namus jau dabar.

Šios trys pagrindinės problemos ir koreguoja grindų betonavimo trukmę, nes svarbu ne tik betono stingimo laikas, bet pasiruošimas betonavimui. Juk reikia išvedžioti komunikacijas, santechnikos mazgus, taip pat šildomų grindų vamzdyną, sutvirtinti viską armatūra ir metalinėmis konstrukcijomis ir tik tada lieti betoną.

Grindų betonavimas gali užtrukti kelias dienas, taip pat ir kelias savaites, priklausomai nuo namo projekto.