Smėliavimas prieš dažymą

smėliavimasMetaliniai paviršiai turi vieną rimtą trūkumą. Jie rūdija. Ant paviršiaus susidaro oksidai (rūdys), kurie tikrai neprideda metalinėms konstrukcijoms nei grožio, nei patvarumo. Kaip nuo jų apsaugoti savo metalinius dirbinius? Viskas gana paprasta. Reikia tik tinkamai nudažyti ir metalas taps atsparus išorės poveikiui, cheminėms medžiagoms ir kitiems veiksniams.

Kad dažymas būtų sėkmingas, metalą reikia šiam procesui paruošti. Niekam ne paslaptis, kad metalines konstrukcijas dažniausiai dažo purškiamais dažais, nes šepetėliu ar voleliu tai gana sudėtinga padaryti. Esant nemažai nelygumų, toks dažymo būdas aiškiai matysis sudžiūvusių dažų lašų pavidalu. Taip pat sunkiau pasiekti kai kurias ne tokias atviras vietas. Kad purškiami dažai liptų prie metalo paviršiaus geriau, būtina jį atitinkamai paruošti dažymui. Štai čia ir prasideda tikrieji vargai. Metalinis šepetys, švitrinis popierius, kampinis šlifuoklis dažnai būna bejėgiai prieš rūdis ir apnašas. Yra vienas būdas, kurio veiksmingumu neabejoja nė vienas dažytojas – smėliavimas.

Smėliavimas yra gana specifinis procesas, kurį gali atlikti tik tam tikrą įrangą turintys specialistai. Nedideli metalo dirbiniai gali būti paruošiami dažymui specialiose smėliavimo kamerose. Dideli objektai smėliuojami tiesiog lauke. Lietuviai viską mėgsta daryti patys, kad tik sutaupytų. Čia, deja, to padaryti nepavyks. Smėliavimas atliekamas dėvint specialią apsauginę aprangą ir šalmą, kuris pasižymi hermetiškumu. Itin aukštu slėgiu stumiamos smulkaus smėlio dalelės gali nesunkiai sužaloti žmogų, todėl imamasi visų reikalingų darbo saugos priemonių. Dėl šios priežasties bet kas negali išsinuomoti sudėtingos smėliavimo technikos ir patys viską pasidaryti. Tik aukštos klasės atsakingi specialistai gali tinkamai smėliuoti metalinius paviršius.

Kur galima pamatyti smėliavimo procesą? Deja, tai gana retas reiškinys, nes smėliuotojai savo skafandrais po paprastas statybvietes nevaikšto. Smėliavimas yra reikalingas dideliems objektams – laivams, metaliniams tiltams, didelėms talpoms ir cisternoms paruošti dažymui. Štai ten ir galite pamatyti smėliuotojus su storomis žarnomis ir kompresoriai pučiančiais smėlio srautus. Jie taip pat dirba įvairių metalo konstrukcijų gamyklose, nors imasi ir mažesnių užsakymų. Smėliavimo aparatūra yra gana mobili. Ji varoma generatoriumi, tad elektros tiekimas nėra būtinas, nors ir pageidautinas.

Statant individualius namus smėliavimo paslaugos nėra dažnai reikalingos, tačiau gali pasitaikyti ten, kur norima įsirengti skysto kuro katilines ir reikalingos talpos skystam kurui kieme.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *