Patalynė kūdikiams: tai, ką žinoti būtina

patalynė kūdikiamsNors patalynė randama greitai, vos užsukus į specializuotą parduotuvę ar tiesiog atidarius internetinį puslapį, tačiau išrinkti patalynę kūdikiams nėra itin lengvas uždavinys. Vaikai – svarbiausias turtas, todėl nenorima rizikuoti perkant bet ką.

Kad nereikėtų gailėtis dėl prasto pirkinio, patalynė kūdikiams turėtų būti išrenkama pasidomėjus tam tikromis ypatybėmis. Kai kalbama apie medžiagą, kaip dėmesio verti pasirinkimai išskiriami linas, satinas, taip pat pabrėžiamos teigiamos medvilnės bei šilko savybės. Šios medžiagos leidžia mažyliui komfortiškai miegoti ir žiemą, ir vasarą. Tai reiškia, kad esant šaltam metui patalynė labiau sušildo nei alternatyvos, pasiūtos iš kitų audinių. Na, o atėjus šiltiems orams tokia patalynė nesulaiko drėgmės. Abiem atvejais matomas rūpestis vaiko sveikata. Jei už lango žiema, tinkama patalynė tampa kaip skydas prieš peršalimą, o vasarą sumažinama perkaitimo tikimybė. Taigi, rūpestingi tėvai, ieškodami patalynės savo atžaloms, turi atkreipti dėmesį į medžiagą. Net jei kas nors siūlo itin pigių gaminių iš abejotino audinio, verčiau išleisti daugiau ir žinoti, kad vaiku rūpinamasi tinkamai. Yra vietų, kur galima taupyti, tačiau tikrai ne šioje.

Patalynė kūdikiams, vaikams ir suaugusiems vienijama bendro proceso, kurį išdidžiai galima pavadinti priežiūra. Kadangi patalynė savo funkciją atlieka kasnakt, natūralu, kad laikas nuo laiko tenka ją išskalbti. Šiuo požiūriu laimi medvilnė, kuri dėl priežiūros ypatybių verta liaupsių. O štai satinas atsiduria kiek kitoje barikadų pusėje. Kova su satininės patalynės dėmėmis gerokai sudėtingesnė.

Tikriausiai kyla daugybė klausimų apie vaikų miegą ir jo sąlygas. Visiems jiems nepakaktų nei vieno, nei kelių straipsnių. Patalynė pakliūva į šią plačią temą, kadangi, jei ji teisingai pasirinkta, miegama patogiai ir sveikai. Neįmanoma nesutikti, kad geras poilsis – tai visapusiška nauda. Jis reikalingas ne tik begalybę darbų turintiems suaugusiems, bet ir mažiesiems ir netgi kūdikiams. Ir jei kiekvieną naktį mažylis vis nerimsta, galbūt tai ženklas, kad reikia kitokios patalynės. Svarbus aspektas – ramesnis vaikų miegas lygus geresniam tėvų poilsiui.

Patalynė kūdikiams kiek skiriasi nuo tos, kuri perkama vyresniems vaikams. Dėl alergijų tikimybės kūdikiams galimi tik balti, jokiais paveikslėliais nenumarginti patalai. Sau pirkdami patalynę tikriausiai net nesusimąstome apie kokį nors spalvotų raštų ar paveikslėlių poveikį. Tačiau kūdikių oda gerokai jautresnė, todėl rizikuoti ne tik neverta, bet ir kategoriškai negalima.

Klausimų, susijusių su kūdikių (ir kiek paaugusių vaikų) patalyne, įmanoma atkapstyti daugybę. Vienas, kurį dar norėtųsi aptarti, yra priežiūros reikalavimai. Tikrai verta paskaityti, kas rašoma etiketėje. Galbūt patalynę vis skalbiate, tačiau rezultatas kaip netenkina, taip netenkina? Tikėtina, kad taip yra dėl per menko pasidomėjimo, kokia turi būti priežiūra. Jei audinys atrodo plonas ir nepatvarus, netyčia suplėšius nereikėtų nieko kaltinti – tikriausiai priežiūra per grubi. Be to, skalbiant nereikėtų skubėti, mat kai kurie patalynę skalbia per trumpai.

Dėmesio reikalauja ne tik patalynė kūdikiams, bet ir suaugusiems. Visgi mažiesiems ją pritaikyti kiek sudėtingiau. Džiugu, kad paprastai tėviškas ir motiniškas instinktas laimi prieš norą sutaupyti, ir tai reiškia, jog mažieji miega patogiau bei sveikiau, nei pasirinkus abejotinus miegui skirtus produktus.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *